O nás

Dobrý den, jmenuji se Lucka Kudibálová a moc děkuji, že jste si našli čas na pár řádků o mě.

Všechno je propojeno se vším, alespoň mě se to tak v životě děje. Před mnoha lety jsem zakládala v Jizerkách marmeládovnu. Vymyslela více jak 100 různých druhů marmelád a vyhrála mnohé ceny. Také světovou zlatou z Anglie za pomerančovou marmeládu, a tím jsem si splnila svou radost a sen.

Někde v půlce mé marmeládové cesty jsem však dostala nápad vyrábět řemeslným způsobem zmrzliny. Ta cesta k nim byla trochu více složitá, musela jsem se učit, jak na to. A tak jsem v roce 2021 vytvořila značku Zmrzlina Porta Bohemica a v krásném Českém středohoří tuto zmrzlinu vyrábím a prodávám. Užiju si s ní stejně, jako u marmelád – mohu vytvářet kombinace chutí, ať už pomocí ovoce, čokolády, bylinek nebo přidáním dobrého alkoholu. 

Z Jizerek jsem tedy v roce 2021 odešla (zůstalo jen sídlo společnosti) a ke své zmrzlině vymyslela značku Nebeské dobroty Porta Bohemica.

Už jsem ale nechtěla vytvářet novou marmeládovnu, spíš něco, co bych sama na trhu uvítala, a tak jsem se rozhodla, že do svých výrobků – tedy džemů a marmeldá, budu používat pouze Panelu, namísto bílého nebo třtinového cukru. ROZHODLA JSEM SE TEDY RAFINOVANÝ CUKR NEPOUŽÍVAT. Panela je sušená šťáva z cukrové třtiny, která neprošla žádným chemickým procesem čištění. Zůstává v ní tedy melasa a Panela je tak bohatá na mnohé vitamíny a minerály, především hořčík, vápník, zinek, železo, což uvítají třeba sportovci 🙂

Má také, stejně jako med, zklidňující účinky a nebere marmeládám a džemům chuť ovoce. Tím, že její barva je lehce hnědá, světlé druhy marmelád jsou díky ní o něco tmavší, např. meruňky, angrešt, maliny, jahody, jablíčka…

Nebeské dobroty Porta Bohemica jsou držitelé certifikátu Regionální výrobek České středohoří.

A co nového jsem se ještě za ty roky naučila? Tak třeba už mě nelákají desítky roztodivných kombinací džemů jen proto, abych zaujala. Své kombinace pečlivě zvažuji tak, aby si pochutnala celá rodina, tedy i děti a k mým džemům a marmeládám se všichni rádi vraceli.